18.03.2019

Zebranie OWL PTN 13. kwietnia 2019, godz. 10:00 w Świebodzinie


Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe otwarte zebranie Oddziału Wielkopolsko-Lubuskiego Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Zebranie odbędzie się nietypowo, bo w Świebodzinie samym centrum województwa lubuskiego (Hotel Sen https://goo.gl/maps/zycnww8PPyT2).  O ile nam wiadomo jest to jedno z nielicznych, jeśli nie pierwsze zebranie Oddziału na terenie województwa lubuskiego. Tym samym staje się okazją do udziału w historycznym wydarzeniu. Prosimy o zarezerwowanie terminu w dniu 13. kwietnia 2019 roku w sobotę w godzinach od 10:00 do 15:00.
Zebranie skierowane jest do wszystkich pracowników medycznych zajmujących się pacjentami z udarem mózgu w tym w szczególności lekarzy, lekarzy neurologów, ratowników oraz zainteresowanych pielęgniarek.
Tematyka zebrania obejmować będzie zagadnienia dotyczące leczenia pacjenta z udarem mózgu. Planujemy omówić aktualizację dobrych praktyk postępowania z pacjentem z udarem mózgu w fazie przedszpitalnej, wytyczne leczenia udaru mózgu oraz zagadnienia dotyczące kwalifikacji do trombektomii mechanicznej. 

"Postępowanie z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu w fazie przedszpitalnej - punkt widzenia specjalisty medycyny ratunkowej" ok 30 min, mgr Robert Kozłowski, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego
"Postępowanie z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu w fazie przedszpitalnej - punkt widzenia neurologa" ok 30 min, Jan P. Mejnartowicz
"Kwalifikacja pacjentów z udarem mózgu do trombektomii mechanicznej", 40 min, prof. dr hab. n. med. Radosław Kaźmierski (11:15-12:00)
"Wyzwania w leczeniu pacjentów z udarem mózgu w świetle wytycznych" 40 min, dr n. med. Jan P. Mejnartowicz (12:00-12:45)
"Jak poprawić organizację leczenia udarów w szpitalu dzięki symulacjom" Inicjatywa Angels 45 min (12:05-12:50). W ramach tej sesji Inicjatywy Angels oddziały, w których przeprowadzono symulację przyjęcia pacjenta z udarem mózgu podzielą się swoimi doświadczeniami w tym zakresie.
Wykłady poprowadzą prof. dr hab. n. med. Radosław Kaźmierski (Kierownik Kliniki Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu), dr n. med. Jan P. Mejnartowicz (Konsultant Wojewódzki w dziedzinie neurologii, Nowy Szpital w Świebodzinie), przedstawiciel Konsultanta Wojewódzkiego w dziedzinie ratownictwa medycznego oraz przedstawiciele oddziałów, w których przeprowadzono symulację i Konsultant Inicjatywy Angels
Część zasadniczo przeznaczono dla lekarzy zacznie się od godziny 11:15 wykładem prof. Kaźmierskiego
Po zakończeniu zebrania przewidziany jest lunch.
Serdecznie zapraszamy

prof. dr hab. n. med. Radosław Kaźmierski  - Prezes OWL PTN
i
dr med. Jan P. Mejnartowicz  - Sekretarz OWL PTN

Brak komentarzy: