25.05.2008

Grupa dyskusyjna OWL PTN

Szanowni Państwo

Poniżej pozwoliłem sobie przedstawić kilka ważnych informacji, które umożliwią efektywne korzystanie z naszej grupy dyskusyjnej, zwłaszcza, jeśli nie otrzymaliście Państwo e-maila informującego o jej utworzeniu.

Co to znaczy, że należę do grupy dyskusyjnej?
Dla tych mniej zorientowanych pozwolę sobie wyjaśnić. Otóż cała nasza grupa ma swój adres e-mail:  owl-ptn@googlegroups.com  i zapisanych do niej użytkowników. Wysłanie e-maila przez zarejestrowanego w grupie użytkownika sprawia, że wszyscy jej członkowie otrzymują tą samą wiadomość. Oznacza, to że nie jest konieczne wysyłanie e-maili do pojedynczych użytkowników.
W wiadomości wysłanej do grupy uwidacznia się adres e-mail osoby wysyłającej.


W jaki sposób zapisać się lub wypisać z grupy?
Do grupy można zapisać się za pomocą interfejsu w przeglądarce internetowej lub wysyłając wiadomość pocztą e-mail. Samodzielnie do grupy można zapisać się tylko za pomocą interfejsu www, lecz wtedy trzeba mieć konto Google, na które należy się zalogować i przejść na stronę grupy http://groups.google.com/group/owl-ptn . Następnie kliknąć link Przyłącz się do grupy z prawej strony ekranu pod linkiem Informacje o tej grupie.
Zapisać się można wpisując swój e-mail w okienko E-mail na stronie www.ptn.org.pl (po prawej) i wysyłając go do administratora

Osoby, które wysłały mi e-mail na adres owl@ptn.org.pl pozwoliłem sobie zapisać sam (do dnia 25 maja 2008 około 30 osób).
Wasz adres e-mail nie jest nikomu udostępniony poza Google (obecnie Alphabet Inc.), który obsługuje naszą grupę).
Z uczestnictwa w grupie można zrezygnować poprzez wysłanie e-maila (może być z pustą treścią) na adres:
owl-ptn-unsubscribe@googlegroups.com

Jeśli inny kolega lub koleżanka, chcą się zapisać mogą skorzystać z metod opisanych wyżej lub wystarczy, że skontaktują się ze mną, a wyślę im odpowiednie zaproszenie.

Ważne! Pewną trudnością w obsłudze naszej grupy jest fakt, że tylko niewiele osób ma konto Google, co sprawia, że w podglądzie członków grupy administrator widzi tylko adres e-mail, a niektóre nazwy e-mail są nic nie mówiące (w stylu xyz123@poczta.pl). Dlatego proszę o wyrozumiałość, jeśli ktoś został pominięty przy dodawaniu do grupy. Zostanie to naprawione, proszę tylko o krótki e-mail.

Pamiętaj jednak, aby zapisać do naszej grupy nie musisz mieć konta Google!
Może zapisać Cię administrator (wyślij e-mail z prośbą na owl@ptn.org.pl ).

Do czego może służyć grupa?
Oczywiście do wysyłania e-mail do wszystkich jej członków. Dzięki temu wszyscy zostaną powiadomieni o ważnych informacjach np. o zebraniach. Ważniejsze jest jednak to, że KAŻDY członek grupy może wysłać do niej wiadomość, a to pozwala nam na szybkie informowania się nawzajem o ważnych publikacjach, konferencjach, informacjach o niebezpiecznych działaniach leków itd. Można wykorzystać grupę do dyskusji o trudniejszych przypadkach. Oczywiście należy robić to bez podawania bez danych personalnych, jakkolwiek wiadomości dochodzą tylko do członków grupy. Grupa może też zamieszczać pliki.

Wszystkie informacje o zebraniach i ważnych informacjach, które umieszczę na stronie WWW Oddziału będę przesyłał również do grupy (czyli będą Państwo uzyskiwać te wiadomości, na otrzymywanie których Państwo wyrazili zgodę)

Czy każda wiadomość wysłana do grupy będzie rozpowszechniona?
Aktualnie wiadomości są moderowane, co oznacza, ze administrator decyduje o tym, czy wiadomość zostanie rozesłana, czy nie. Zaletą tego jest to, że uniemożliwia to rozpowszechnianie wiadomości niepożądanych, lecz wadą konieczność oczekiwania na moderowanie wiadomości. Jeśli użytkownicy zdecydują się na to, że wiadomości do grupy będą niemoderowana wówczas można to zrobić bez problemu.

Strona www naszej grupy to http://groups.google.com/group/owl-ptn
Nie należy jej mylić ze stroną naszego Oddziału (www.ptn.org.pl).

Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam. Mam nadzieję, że nasza grupa może posłużyć dobrej wymianie wiadomości i wiedzy! Poinformujcie o naszej grupie kolegów

dr Jan P. Mejnartowicz,
Sekretarz Zarządu Oddziału
Administrator Stron WWW Oddziału, http://www.ptn.org.pl
Klinika Neurologii w Poznaniu
owl@ptn.org.pl

Brak komentarzy: